EFELER DİYARI KADIN GİRİŞİM ÜRETİM VE İŞLETME KOOPERATİFİ

Efeler Diyarı Kadın Girişim Üretim ve İşletme Kooperatifi 01.02.2020 tarihinde kurulmuş kadın odaklı bir kuruluştur. Kuruluşumuzun çalışma alanları:

ÜRETİM-PAZARLAMA

– Tarımsal Ürünler
– El Sanatları
– Tekstil
– Ev Tekstili   

 KÜLTÜR-TURİZM-SANAT

 – Festival ve fuarlara katılım
 – Kültürel gezi organizasyonu
 – Kadın eğitim seminerleri ve kurslar
 – Aile ve kadın danışmanlık  hizmetleri
 – Kadın istihdamını artırmaya yönelik çalışmalar 

 Üretim ve işletme alanında faaliyet gösteren kooperatifimiz, tarımsal gıda üretiminin yanı sıra ev tekstili ve takı üzerine üretim ve satış yapmaktadır. Ayrıca dinlenme tesisi olarak da hizmet veren işletmemizde yöresel yemeklerin sunulduğu bir restoranımız ile tesisimize ait zeytin ağaçlarının arasında kendin pişir kendin ye konseptiyle açtığımız Efe parkımız bulunmaktadır. İlk satışını, el sanatları ile ilgili olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Çelikler Holding (Ankara)’e,  kadın personellere dağıtılmak üzere gerçekleştiren kooperatifimiz, şu an geldiği noktada Aydın- Denizli Karayolu üzerindeki tesisimizde perakende ve kurumsal olarak tarımsal ürün ve tekstil ürünleri satışı yapmaktadır. Aynı zamanda çeşitli tanzim satış mağazaları ile e- ticaret olarak Trendyol ve  Hepsi Burada’daki mağazalarımız ile kendi web sayfamız üzerinden ürün satışlarını gerçekleştirmektedir. İl ve ilçemizin tanıtımı anlamında oldukça geniş bir ürün yelpazesi ile üretim ve satış ağırlıklı hizmet veren kooperatifimize hammadde ve ürün sağlayan  tedarikçilerimizin sayısı her geçen gün artmaktadır. Tedarikçilerin hepsi kooperatifimizin konseptine uygun olarak kadın tedarikçilerden oluşmakta olup, kuruluşumuzda çalışan kişiler de el sanatları ve tarımsal üretim konusunda sertifikalandırılmış kurs belgeleri olan, aynı zamanda örgün eğitimleri şu anki çalışma alanlarımıza uygun kişilerdir. Bu kapsamda tarımsal üretime ve kadın istihdamına yönelik projelerle faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.Her geçen gün daha iyiye hedefiyle,  başladığımız noktanın ötesine geçebilmek için misyonumuz ve vizyonumuza uygun bir biçimde çalışmalarımız devam etmektedir. 

VİZYONUMUZ

Çevreye ve doğaya saygılı üretim ve faaliyetlerle ulusal ve uluslararası düzeyde var olabilmek ve varlığımızı sürdürebilmektir. Kadın dayanışmasının en iyi örneklerinden biri olmak, müşteriler için vazgeçilmez ve güvenli olmaktır. Aynı zamanda kadınların sosyo-kültürel açıdan en üst düzeyde gelişimlerinin sağlanmasına katkıda bulunmaktır.

MİSYONUMUZ

İlimiz ve ilçemizin yerel tarımsal ürün ve el sanatlarının üretimi, tanıtımı ve pazarlanması, gelecek kuşaklara aktarılması, kaliteli ve ekonomik ürünlerle piyasada yer almak, kadınların üretimdeki yeri konusunda farkındalık yaratılıp, emeklerinin karşılığını almalarının sağlanması, kadının sosyal hayata katılımının sağlanması, sosyalleşmesi, kadınlar için eğitim programları, seminerler, geziler vs. düzenlenerek sosyo-kültürel açıdan gelişiminin sağlanmasına yönelik çalışmalar yapmaktır.