Efeler Diyarı kadınları ‘Dinlenme Tesisi’ açtı..

Fatih ErginFatih Ergin / Ses Gazetesi / 17 Şubat 2021

Efeler Diyarı kadınları ‘Dinlenme Tesisi’ açtı

Aydın’ın Sultanhisar ilçesine bağlı Atça Mahallesi’nde 19 kadının girişimiyle kurulan S.S. Efeler Diyarı Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, ürünlerini sergileyeceği ve satacağı bir tesis açtı. Aydın-Denizli Devlet Karayolu üzerinde açılan tesisin kadınların gücünü yansıtacağını söyleyen Kooperatif Başkanı Müjgan Yıldırımkaya; “Kadın istedi ve yaptı, yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

Efeler Diyarı kadınları ‘Dinlenme Tesisi’ açtımask

Aydın’da yaklaşık 2 bin kadına gelir kapısı olan ve 19 kadının yaklaşık bir yıl önce kurduğu S.S. Efeler Diyarı Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, Aydın Büyükşehir Belediyesi ile yaptığı iş birliği ile Halk Ege Et Şubeleri’nde satışa başlamasıyla büyük ilgi görmüştü. Kooperatifin marka bilinirliğini artırma çalışmaları kapsamında Sultanhisar’a bağlı Atça Mahallesi Kümealtı evler devlet karayolu kenarı Mola Akaryakıt İstasyonu yanında hizmete açtığı Dinlenme Tesisleri törenle açıldı. Kooperatif ürünlerinin satışının yanı sıra restoran ve kafe olarak hizmet verecek olan tesis açılış törenine, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya, Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, CHP Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, İzmir Köy-Koop Başkanı Neptün Soyer, siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

DESTEK VEREN KURUM VE KURULUŞLARA TEŞEKKÜR ETTİ

Kooperatife ait Dinlenme Tesisi açılışına katılan herkese teşekkür eden S.S. Efeler Diyarı Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Müjgan Yıldırımkaya; şöyle dedi: “Yaklaşık 1 yıl önce çıktığımız bu yolda geldiğimiz noktayı sağlayan, her adımımızda yanımızda ve arkamızda varlığıyla bizi yüreklendiren yüreği de bileği de Efe olan, Topuklu Efe’miz Büyükşehir Belediye Başkanımız, gururumuz Özlem Çerçioğlu’na, gece gündüz demeden tüm maddi ve manevi yanımızda olan memleket sevdalısı adam gibi adam, sevgili eşim Sultanhisar Belediye Başkanımız Osman Yıldırımkaya’ya ve Belediye Meclis Üyelerimize, Sultanhisar Belediyesi’nin fedakar personeline, ayrıca tarladan sofraya üretimin her aşamasında fedakarca çalışan tüm üye ve yaklaşık 2 bin tedarikçisiyle bizim idolümüz olan her daim desteğiyle, varlığıyla gurur ve onur duyduğumuz İzmir Köy-Koop Başkanımız Neptün Soyer hanımefendiye minnettarız.”

‘KADIN İSTEDİ VE YAPTI’

Aydınlı kadınları kendileriyle iş birliği içerisinde çalışmaya davet eden Yıldırımkaya; “Bizler Cumhuriyet kadınları olarak Ata’mızın izinde gökyüzünün altındaki en güzel yeryüzü olan cennet memleketimiz, Aydın’ımızın geleneksel yerel kültürünü yaşatmak, geçmişten geleceğe bir köprü oluşturmak, kadınlarımızın üreten çalışan bağımsız bireyler olarak sosyal hayatta layık olduğu yere gelmesini sağlayıp onları sosyal yardım kuyruklarından çıkarıp ekonomik özgürlüklerinin sağlanmasını hedefliyoruz. Bu yolda bizlerle yürümek isteyen, yüreği Efe tüm kadınları bizlerle çalışmaya davet ediyoruz. Kadın istedi ve yaptı, yapmaya da devam edeceğiz.” dedi.